İkinci Vatandaşlık

İkinci Vatandaşlık

Oct 3, 2012

Size sağlayacağımız ikinci vatandaşlık imkanı ile; hızlı ve güvenli bir prosedür sonunda, mevcut vatandaşlıktan ayrılmak zorunda kalmadan, hayatınızın geri kalanında ikinci bir yaşam şansı yakalayacaksınız. Üstelik aile fertlerinizi de bu şansa dahil edebileceksiniz.

ST KITTS AND NEVIS’DE VATANDAŞLIK

St. Kitts and Nevis neresidir?

Saint Christopher (St. Kitts) and Nevis, 1983 yılında bağımsızlığına kavuşmuş, Karayipler’de bulunan St. Kitts ve Nevis adlı iki adadan oluşan federal bir devlettir. Leeward adalarının bir parçasıdır.

St. Kitts and Nevis Federasyonu :

Federasyon; Birleşmiş Milletler, Amerikan Devletleri Organizasyonu ve İngiliz Devletler Topluluğu gibi bir çok uluslararası kuruluşa üye olup resmi dili İngilizcedir. Devlet Başkanı İngiltere Kraliçesidir.

Neden St. Kitts and Nevis?

Olağanüstü doğası ve tarihi mekanlarıyla her geçen yıl gelişmekte olan bir turizm cennetidir. Hükümet politikası gereği olarak oluşturulan birçok vatandaşlık programı bulunmaktadır. Bunlardan biri de 1984’den beri yürürlükte olan yatırım yoluyla vatandaşlık programıdır.  Bu program sayesinde hızlı gelişen bir prosedürle yabacılara vatandaşlık hakkı tanınmaktadır.

Bu vatandaşlık, Şengen kapsamında birçok Avrupa Birliği üyesi ülke ile, Hong Kong, Dubai, Jersey, İsviçre, Belçika, UK,  ve Kanada da dahil olmak üzere dünyanın 139 ülkesinde vizesiz seyahat imkanı sağlamaktadır. Vizesiz giriş yapılabilen ülkeler ve kalış süreleri ile ilgili liste için lütfen tıklayınız.

Bu imkana kavuşmak için ikamet zorunluluğu, şahsen başvuru, mülakat, eğitim gibi şartlar aranmamaktadır. Talep edilen, yalnızca, vatandaşlık talep edilen ülkelerde makul bir yatırımdan ibarettir.

Vatandaşlık Programı ve Amacı :

St. Kitts and Nevis Hükümeti, bu tarz bir vatandaşlık programı ile, ekonomik gelişimine katkıda bulunabilecek, yasal ve etik yönden düzgün profildeki kişilere, yatırım yapmak yoluyla, bu imkanı sunma politikasını izlemektedir. Bu yatırım, taşınmaz edinme şeklinde olabileceği gibi kamu yararına bağış şeklinde de gerçekleşebilmektedir.

VATANDAŞLIK – İKAMET İMKANI SAĞLANAN DİĞER ÜLKELER

Avusturya Kanada Avusturalya Litvanya Almanya
Mauritus ABD Panama Belçika Polonya
Bulgaristan Sırbistan Belize Singapur Hırvatistan
Slovakya Dominik Yeni Zelanda Grenada Yunanistan
İspanya İrlanda İzlanda İngiltere İsrail